Партнерство заради безпеки: данська делегація відвідала Південноукраїнську АЕС на Миколаївщині

Ганна Головченко

Ганна Головченко

#   502
На Миколаївщині  данська делегація відвідала Південноукраїнську АЕС. ФОТО ПАЕС

Південноукраїнська атомна електростанція (ПАЕС) стала майданчиком для важливого міжнародного діалогу. Підприємство відвідали представники Данського енергетичного агентства та Посольства Королівства Данії в Україні.

Про це повідомляє Район. Вознесенськ.

Візит відбувся у межах багаторічного українсько-данського енергетичного партнерства. Данія активно підтримує Україну у відновленні енергетичного сектору ще з 2014 року, а після початку повномасштабного вторгнення Миколаївська область стала одним із пріоритетних регіонів для співпраці з данськими партнерами.  

Іноземні гості детально ознайомилися з роботою Південноукраїнського енергокомплексу. Зокрема, делегація побувала в машинному залі енергоблока №3 та випробувала повномасштабні тренажери блочних щитів управління, де персонал відпрацьовує дії в екстремальних ситуаціях.

Особливу увагу під час зустрічі приділили двом критичним аспектам:Роль Ташлицької ГАЕС: Обговорили важливість гідроакумулюючої станції для балансування української енергосистеми, що особливо актуально в умовах дефіциту потужностей. Данські партнери вивчили питання захисту ядерної інфраструктури в умовах постійних воєнних загроз.

«Попри те, що в самій Данії ядерна енергетика заборонена вже 40 років, досвід України є неоціненним для розуміння ролі атомної генерації в забезпеченні енергонезалежності», — зазначив керівник офісу Посольства Данії в Миколаєві Якоб Торрільд,

Нагадаємо, що Данія взяла «патронат» над Миколаївщиною і планує інвестувати у відновлення регіону понад 225 мільйонів євро.

.

Останні новини

Всі

8 червня 2026